سخنرانی استاد غفاری ، نیمه شعبان ، ۱۴۰۰/۰۱/۰۸

30 مارس 2021 - 19:00 تعداد نظرات : بدون نظر 134 ارسال توسط :
سخنرانی استاد غفاری ، نیمه شعبان ، ۱۴۰۰/۰۱/۰۸
پ
پ

بیانات استاد غفای به مناسبت میلاد امام زمان (عج) نیمه شعبان

تقوا یعنی تسلیم شدن قلب برای امر مولا و ظهور دادن صفات اهل بیت
اعمال عبادی بهانه اتصال به حقیقت
تسلیم محبتی نه خشک مقدسی
آقا امام زمان(علیه السلام) شیعیان و محبینی که گرفتار بدترین گناه هستند را هم رها نمی‌کنند .

مطلب دیگر : اینطور با امام زمان(عج) مناجات کن!
حالا که فهمیدی ائمه(ع) چقدر مشتاق تو هستند، به امام زمان بگو: آقا جان ! والله من هیچ وقت راضی نیستم که تو را ناراحت کنم! کاش می شد که هیچ وقت ناراحتت نمی کردم. میدانم که من زمین خوردم؛ اما شما با اشک می آیی و من را بلند میکنی. خودت به من اشک میدهی و خودت هم، زود مرا بغل میکنی. با اشک! با اشک!
شما حتما خواهر، برادر و یا بچه دارید؛ اگر بچه یک وقتی زمین بخورد و گریه کند، چه کسی می دود و او را بغل میکند؟ آن کسی که بیشتر از همه او را دوست دارد؛ نمی تواند گریه او را ببیند و سریع او را در آغوش می گیرد. مهدی جان! غلط کردم آقای من! مولای من! مولای ما! ما را هم در این جمع خوبان و سیلی که افتادیم، با خود ببرا
علامه فرمود: او، همه مان را می برد و هیچ کدام را جا نمی گذارد! فقط شما در سلوکتان یک مقدار محکم باشید. بعد ببینید آیا حضرت شما را می برد یا نه ؟!

استاد غفاری، کتاب مادر واقعی، صفحه ۱۰۶

معرفی کتاب سه گام سالک عاشق( کلیک کنید)
امیرالمؤمنین(ع) فرمودند:«رَحِمَ اللّهُ امْرِءً أَعَدَّ لِنفسِهِ وَاستَعَدَّ لِرَمسِهِ وَعَلِمَ مِن‏ أينَ‏ وَ فى‏ أينَ‏ وَ إلى‏ أينَ ؛ خدا رحمت کند کسی را که خودش را آماده کند و آماده شود برای -بازگشت به- خاکش و بداند از کجا آمده و در کجا هست و به کجا می‎رود.»
روزها فکر من …