استاد غفاری: کلید فهمیدن اسرار دعاها
 • 13 شهریور 1400 ساعت: ۲۱:۵۰
 • بازدید 795
  11
  رمز گشایی دعا

  معنای حقیقی فرازهای مختلف ادعیه‌ای که از اولیای الهی به ما رسیده است، تنها در صورتی فهمیده می‌شود که گوینده حقیقی را ببینیم و توجه کنیم.

  نویسنده : استاد غفاری منبع : ? استاد غفاری، خلوت عشق، ص۲۹۱.
  پ
  پ

  حضرت استاد غفاری اسرار دعاها را اینگونه توضیح دادند: این مطلب را تذکر داده‌ایم که ادعیه از جانب حضرت باری‌تعالی به حضرات اهل بیت و معصومین علیهم‌السلام القاء می‌شود و آنان، همان مطالب القائی از جانب خدای متعال را بر زبان مبارکشان جاری می‌کنند و به صورت دعا به محضر او ارائه می‌نمایند.


  یعنی خدا می‌گوید که با من این طوری حرف بزنید و این چنین مناجات کنید و آنها هم همین کار را می‌کنند؛ نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر(وَمَا یَنْطِقُ عَنِ الْهَوَی*إنْ هُوَ إِلّا وَحْیٌ یُوحَی).

  ❤️ در ادامه حضرت استاد غفاری اسرار دعا را بیان داشتند: لذا در یک سطح بالاتر، معنای حقیقی فرازهای مختلف ادعیه‌ای که از اولیای الهی به ما رسیده است، تنها در صورتی فهمیده می‌شود که گوینده حقیقی را ببینیم و توجه کنیم که چه کسی این مطلب را به دل و زبان پاک و مقدس دعا‌کننده القا فرموده است.

  ✅ این برعکس کردن خطاب دعا، مثل رمزگشایی و کنار زدن پرده مناجات با پروردگار است و اسرار مختلفی را برای ما فاش می‌سازد؛ هم سرّ اجابت را در خود دارد و هم سرّ عدم اجابت را. به تعبیری دقیق‌تر با فهم این حقیقت، دیگر اجابت و عدم اجابت معنا ندارد و موضوعیت خود را از دست می‌دهد.

  چون این مسائل سطح پایین که تماما مربوط به جایگاه مادی و پست ماست، در مراحل بالاتر و در بطون عمیق‌تر معارف، کلا از بین می‌رود و دیگر مطرح نمی‌شود.

  ? استاد غفاری، خلوت عشق، ص۲۹۱.


  https://shahdeshgh.ir/product/khalvateshgh/

  برای آگاهی بیشتر از مطالب حضرت استاد غفاری سایت معرفت نفس را هم ببینید .

  ثبت دیدگاه