آیت الله غفاری: روش میزبانی خدا
 • 22 شهریور 1400 ساعت: ۱۱:۰۱
 • بازدید 775
  12
  باور میزبان

  اگر این باور بیاید که خدا تفضل، کرم و احسان دارد، همه چیز می‌گیریم، ولی چون باور نیامده به اندازه‌ای که باور داریم می‌گیریم و هرچند باور داریم، ولی باورها کوچک است و باید بالا ببریم ، اگر بالا بردیم به همه چیز می‌رسیم.

  نویسنده : استاد غفاری منبع : ? استاد غفاری، فتح عشق، ص۱۷۹.
  پ
  پ

  آیت الله غفاری روش میزبانی خدا را بیان فرمودند :

  ? خدا هم وضعیت ماها را می‌داند، مگر می‌شود خدا معاذالله ما را مسخره کرده باشد و گفته باشد بیا مهمان من شو، بعد پذیرایی نکند! این همه هم توصیه به ما کرده که از مهمان به خوبی پذیرایی کن و تمام آدابش را به ما یاد داده است. آن قدر اکرام و احترام برای مهمان قرار داده است و مطمئنا خودش هم به این آداب عمل می‌کند، زیرا او مهماندار و میزبان خوبی است.

  ✅ فقط لازم است من و شما، اندازه‌ی باورمان را بالا ببریم، چون این همه تأکید بر تفضل، اکرام، جود و کرم می‌کند، انسان پیش کریم که رفت چیز کوچکی نمی‌خواهد، کریم است دیگر، کریم یعنی هرچه بخواهی به تو می‌دهد که باور این را خدای تبارک وتعالی در قلب ما می‌خواهد.

  ? اگر این باور بیاید که خدا تفضل، کرم و احسان دارد، همه چیز می‌گیریم، ولی چون باور نیامده به اندازه‌ای که باور داریم می‌گیریم و هرچند باور داریم، ولی باورها کوچک است و باید بالا ببریم ، اگر بالا بردیم به همه چیز می‌رسیم.

  ? استاد غفاری، فتح عشق، ص۱۷۹.

  https://shahdeshgh.ir/product/fatheshgh/

  برای آگاهی بیشتر از مطالب حضرت استاد غفاری سایت معرفت نفس را هم ببینید .

  ثبت دیدگاه