آیت الله غفاری: تجلی حضرت حق
 • 1 مهر 1400 ساعت: ۱۰:۳۶
 • بازدید 874
  15
  جمیع خیر

  در مورد «همه خير آخرت» غیر از تجلی خود باری تعالی، چیز دیگری را نمی‌توان تصور کرد؛ یعنی بزرگ‌ترین خیر آخرت برای ما این است که محل تجلی حضرت حق بشویم.

  نویسنده : استاد غفاری منبع : ? استاد غفاری، ساقی عشق،صفحه۱۲۶.
  پ
  پ

  حضرت آیت الله غفاری تجلی حضرت حق را این گونه بیان فرمودند:

  اگر باور باشد، جمیع خیر داده می‌شود دعا برای کسب «جميع خير الدنيا وجميع خير الاخرة» مخصوص ماه_رجب است. آیا شما می‌توانید تصور کنید که جمیع خیر چیست؟! خب؛ خدای تبارک و تعالی ارزانی می‌فرماید دیگر! چون ماه رجب، ماه خداست. آغوشش را باز کرده و همه را می‌پذیرد. ولی ما خودمان با عدم اعتماد و باور و با مقداری هم سستی و تنبلی، در را به روی خودمان می‌بندیم و محروم می‌شویم.

  ✅ ای بیچاره ده ماه یا ده سال سستی و تنبلی کردی، آیا کافی نبود؟! دیگر در این سه ماه ، تنبلی و سستی را کنار بگذار! یک مقدار امور لغو را کنار بگذار! زیاد خوردن را کنار بگذار! زیاد خوابیدن را کنار بگذار! مردانه در این دو سه ماه صبر کن و جلوی زیاده خواهی‌های شیطان و نفس بایست! باید در این دو سه ماه هرچه می‌توانیم، مشغولیت‌ها، حرف‌ها و خوردن‌های زیادی‌مان را کم کنیم، تا از این موهبت و نسیم الهی و این درخواست‌ها بهره‌مند شویم. اگر به نفست، «نه» گفتی ولی جمیع خیر را به تو ندادند، آن وقت بیا و گله کن!

  ❤️ ما چه می‌دانیم که خیر آخرت یعنی چه؟ در مورد «همه خير آخرت» غیر از تجلی خود باری تعالی، چیز دیگری را نمی‌توان تصور کرد؛ یعنی بزرگ‌ترین خیر آخرت برای ما این است که محل تجلی حضرت حق بشویم.

  ? استاد غفاری، ساقی عشق،صفحه۱۲۶.

  https://shahdeshgh.ir/product/saghieshgh

  برای مطالعه بیشتر درباره چگونگی تجلی حضرت حق به کتاب ساقی عشق از حضرت آیت الله غفاری مراجعه نمایید.


  برای آگاهی بیشتر از مطالب حضرت استاد غفاری سایت معرفت نفس را هم ببینید.

  ثبت دیدگاه