آیت الله غفاری: موانع زیارت
۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۹:۵۷
بازدید 653
6
شمرهای درون

چون ائمه اطهار علیهم‌السلام حي هستند، کلامشان هم حی هست، نگاهشان هم حی است. اباعبدالله همان نگاه به حر را همین الان به من و شما هم می‌کند،

نویسنده : استاد غفاری منبع : ? استاد غفاری، ظهور عشق،ص۲۲۴.
پ
پ?در واقع عمرسعدها و شمرهای درون را باید شناسایی کنیم و از بین ببریم؛ با این‌ها انسان نمی‌تواند به حضرت اباعبدالله علیه‌السلام نزدیک بشود و نمی‌تواند زائر بشود.

? آنها که می‌گویند: یا اباعبدالله همان نظری که به حر کردی به ماهم بکن! این حرف کاملا غلط است؛ یعنی تهمت و اهانت به اباعبدالله علیه‌السلام است. مرد حسابی او همان نگاه که به حر کرده است، به شمر و عمر سعد هم کرده است.

? چون ائمه اطهار علیهم‌السلام حي هستند، کلامشان هم حی هست، نگاهشان هم حی است. اباعبدالله همان نگاه به حر را همین الان به من و شما هم می‌کند، اگر غیر این باشد شمر وعمرسعد می‌توانند بگویند: چرا آن نگاه را به ما نکردی؟ آن نگاه را به ما هم می‌کردی، ما هم خوب می‌شدیم و دست از جنایت برمی‌داشتیم.

✅ آقا می‌فرماید والله من این نگاه را به همه‌ی شما کردم، تو آن قدر لقمه‌ی حرام درون شکمت بود که نگاه مرا ندیدی و إلا من پیش تو بودم، لقمه‌ی حرام تو را زندانی کرد، مرا ندیدی؛ اگر می‌دیدی مثل حر حل می‌شد.

? این همان بحث است که گناه ما را زندانی کرده است و نمی‌توانیم زائر اباعبدالله علیه‌السلام باشیم.

? استاد غفاری، ظهور عشق،ص۲۲۴.
https://shahdeshgh.ir/product/zohooreshgh/

برای مطالعه بیشتر در مورد موانع زیارت و شهود حضرت اباعبدالله(ع) به کتاب ظهور عشق از آیت الله غفاری مراجعه نمایید.
برای آگاهی بیشتر از مطالب حضرت استاد غفاری سایت معرفت نفس را هم ببینید.

ثبت دیدگاه