آیت الله غفاری: محبت حضرت دوست
 • 20 مهر 1400 ساعت: ۱۱:۴۲
 • بازدید 747
  12
  این ما کنتم

  همین که شما خدا را یاد کردی، خداوند بی‌جواب نمی‌گذارد. او خودش لذت و محبت را به بنده‌اش یاد داده است. ابتدا او سراغ ما آمده و صدا زده است.

  نویسنده : استاد غفاری منبع : ? استاد غفاری، شوق عشق، ص۵۳.
  پ
  پ

  ✅ خداوند خودش دائم با ما بنده‌هاست، اما ما متاسفانه توجهی به الهام‌های الهی نداریم: “و هو معکم این ما کنتم ” چگونه می‌شود این را معنی کرد؟ یا جایی که می‌فرماید: «خدا از رگ گردن به تو نزدیک‌تر است» یعنی چه؟ این یعنی من محافظ تو هستم، اما تو مرا نمی‌بینی. در روایات آمده است: انسان بعد از مردن یک باره چشم باز می‌کند و می‌بیند که همه‌اش با خدا بوده و لحظه‌ای از او جدا نبوده است. این همان معنای “این ما کنتم” است.

  ❤️ خداوند در دل انسان است: “قلب المؤمن عرش الرحمن” همچنین خداوند بسیار به انسان نزدیک است: “و قرب فشهد النجوی ” و او نزدیک است، پس سخنان پنهانی شما را شهود می‌کند. بنابراین همین الان می‌شود با او ارتباط برقرار کنید و بگویید خدایا من به اندازه خودم آمده‌ام. من اگر آمده‌ام مسجد، هر قدمم فریاد این است که تو را دوست دارم. این قدم‌ها عملا نشان این است که خدا را دوست داریم. به این معنا که خدایا از بدی‌ها به طرف خوبی‌ها فرار می‌کنم.

  ? خداوند تعالی می‌فرماید :”فاذکرونی اذکرکم” معنی این سخن این است: همین که شما خدا را یاد کردی، خداوند بی‌جواب نمی‌گذارد. او خودش لذت و محبت را به بنده‌اش یاد داده است. ابتدا او سراغ ما آمده و صدا زده است. او محبتش را در دل ما انداخته است تا ما هم همه را رها کرده به طرف او بیاییم.

  ? استاد غفاری، شوق عشق، ص۵۳.

  https://shahdeshgh.ir/product/shogheshgh/

  برای مطالعه بیشتر در مورد محبت حضرت دوست به کتاب شوق عشق از حضرت آیت الله غفاری مراجعه نمایید.
  برای آگاهی بیشتر از مطالب حضرت استاد غفاری سایت معرفت نفس را هم ببینید.

  ثبت دیدگاه